X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

شارژ آنلاین
شارژ آنلاین ایرانسل همراه اول و تالیا 
19 سال پیش در چنین روزهایی با واگذاری 4 سیم کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری، عرضه سیم کارت تلفن همراه در ایران رسما آغاز شد. بهره برداری از اولین فاز شبکه تلفن همراه کشور، 19 مرداد ماه سال 1373 در شهر تهران با استفاده از 176 فرستنده و گیرنده در 24 ایستگاه رادیویی و با ظرفیت 9200 شماره آغاز شد.

به دنبال استقبال غیرمنتظره و بی نظیر مردم از این پدیده، شرکت مخابرات ایران درصدد گسترش پوشش آن از تهران به کل کشور بر آمد. بنابراین با توجه به نیاز و تقاضای مردم به این پدیده، فعالیت هایی متناسب با جهت گیری جهانی برای توسعه شبکه تلفن همراه در اهداف عالی مجموعه مخابرات کشور صورت گرفت.

در ادامه این برنامه هیات وزیـــران بنا بــه پیشنهــاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اساسنامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه 2000 میلیارد ریال تصویب کرد و تمامی وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیار ایران واگذار شد.

با جدی شدن خصوصی‌سازی صنعت مخابرات کشور و اهمیت حضور در بازار رقابت تجاری، این شرکت از سال 1386، دارای نام، نشان، رنگ و شعار تجاری وی‍ژه خود شد. همچنین در سال 1389 پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران، این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد.

هم اکنون شرکت ارتباطات سیار ایران حدود 60 میلیون مشترک دارد و 1169 شهر و 70 هزار کیلومتر از جاده های کشور را تحت پوشش قرار داده است. ضریب نفوذ این اپراتور حدود 72 درصد و ارتباط رومینگ بین الملل آن با 271 اپراتور در 112 کشور جهان برقرار است.

براساس اعلام شرکت مخابرات ایران هنگامی که در سال 1373، عرضه سیم کارت در کشور آغاز شد، ایران در منطقه پیشتاز بود و در جهان نیز تلفن همراه تکنولوژی نوینی محسوب می شد. اما نسل سوم تلفن همراه در حالی با تاخیر وارد کشور شده که برخی کشورها در حال راه اندازی نسل چهارم تلفن همراه هستند و متاسفانه برغم فراگیر نشدن نسل سوم تلفن همراه در کشور، مدت انحصار عرضه این نسل با اراده ای خارج از مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمدید شده است.

این در حالی است که اپراتور همراه اول آمادگی خود را اعلام کرده که به محض دریافت فرکانس های موردنیاز از سوی سازمان تنظیم مقررات، بخش رادیویی خود را برای ارائه نسل های بالاتر ارتقا دهد تا حدود 60 میلیون مشترک این اپراتور در کشور امکان برخورداری از مزایای نسل های جدیدتر (نسل 3 و 4) را بدست آورند.

برچسب‌ها: سیم کارت، سیمکارت
1392/05/21 توسط مدیر
لینک دوستان
آمار سایت
تعداد بازدیدها: 26033