شارژ آنلاین
شارژ آنلاین ایرانسل همراه اول و تالیا 
مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران از احتمال افزایش تعرفه تلفن ثابت در سال آینده خبر داد. داوود زارعیان، در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال افزایش تعرفه‌ تلفن ثابت در سال 92 اظهار کرد: بحث تلفن ثابت و تعرفه‌ آن از جمله چالش‌های بزرگ ما در کشور است به این دلیل که در سال 1383 ساختار دولتی در برابر افزایش تعرفه‌ها مقاومت کرد و اجازه نداد تعرفه‌های تلفن ثابت افزایش پیدا کند. اکنون این عدم افزایش تعرفه طبعا آسیب‌های متعددی دارد که مهم‌ترین آن عدم سرمایه‌گذاری در امر توسعه خواهد بود. به عبارت دیگر اگر قرار باشد این روند استمرار داشته باشد، ممکن است در آینده اپراتور‌ها نتوانند توسعه‌ی لازم و مطلوب داشته باشند.

مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران گفت: سال گذشته در قالب این مصوبه ما توانستیم تا حد 11 درصد یعنی حدود 3 یا 4 ریال تعرفه‌های تلفن ثابت را افزایش دهیم و با توجه به فرمولی که همان زمان از طریق این شورا در اختیار ما قرار گرفت، استنباط ما این است که امکان ایجاد تغییر در تعرفه‌ها وجود دارد. آنچه مسلم است آنکه هیچ‌گاه در حوزه ارتباطات به اندازه سایر حوزه‌ها افزایش قیمت نخواهیم داشت و من فکر می‌کنم ما باید به دنبال افزایش منطقی و اصولی تعرفه باشیم.

در حوزه تلفن ثابت در مجموع تعرفه‌های ما بسیار پایین و میانگین قبض‌های ما در کل کشور مبلغ شش هزار تومان است که می‌توان گفت یکی از کمترین درآمد‌ها در سطح جهان محسوب می‌شود. با توجه به این تعرفه‌ها من فکر می‌کنم شاید در نهایت برای این میانگین شش هزار تومانی افزایش تعرفه تنها موجب افزایش 500 تومانی شود و در این میان پیشنهاد ما بسیار منطقی است که قطعا شورای رقابت نیز با توجه به اتفاقاتی که طی ماه‌های اخیر در حوزه قیمت‌ها ایجاد شده با این افزایش مخالفت نخواهد کرد.

منبع: ایسنا

1391/12/13 توسط مدیر
لینک دوستان
آمار سایت
تعداد بازدیدها: 25973