شارژ آنلاین
شارژ آنلاین ایرانسل همراه اول و تالیا 

در پی شکایت ترکسل از ایران و اپراتور ام‌.تی.‌ان آفریقای جنوبی بر سر مزایده ایرانسل، هم‌اکنون نماینده‌ای از وزارت ارتباطات برای پاسخ‌گویی به این موضوعات راهی وین شده است. بر اساس این این ادعا، ام.تی.ان قوانین بین‌المللی مرتبط با رشوه‌خواری و تجارت را نقش کرده و اگر ثابت شود برای برنده شدن در مناقصه رشوه پرداخت است، دست کم چهارمیلیارد دلار غرامت پرداخت خواهد کرد.

در سال 2004 شرکت «ام‌.تی‌.ان»، توانست در رقابت با شرکت ترکسل برنده شود و 49 درصد از سهام نخستین اپراتور خصوصی تلفن همراه ایران را در اختیار بگیرد. در این باره، شرکت ترکسل اعلام کرده به دلیل خسارتی که اقدامات «ام‌.تی‌.ان» به شرکت ترکسل و سهامدارانش وارد آورده، شکایتی را تسلیم دادگاه نموده و خواهان دریافت دست کم چهار میلیارد و دویست میلیون دلار غرامت شده است.

ترکسل بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه ترکیه اظهار داشته که گروه ام.‌تی.‌ان قانون بین‌المللی مرتبط با رشوه خواری و تجارت را نقض کرده است و برای برنده شدن در مناقصه رشوه داده است.

گروه ام‌.تی.‌ان ادعاهای ترکسل مبنی بر دخیل بودن در انجام اقدامات ناشایست برای در اختیار گرفتن بخشی از سهام ایرانسل را رد کرده و رییس این شرکت اعلام کرده که اقدام ام‌تی‌ان به از دست رفتن امتیاز ترکسل در ایران منجر نشده بلکه این امر، کوتاهی خود شرکت ترکسل بوده که نتوانسته از عهده مقررات قانونی و تجاری دولت ایران برآید و موجب آن شده که از فرایند اعطای امتیاز خارج شود.

1391/12/01 توسط مدیر
لینک دوستان
آمار سایت
تعداد بازدیدها: 25973